Kalsiyum eksikliğine ne iyi gelir?

İnsan vücudu için en önemli olan ve mutlaka kemik sağlığımız için almamız gereken kalsiyumun aslında hayati değeri vardır. Vücudumuzun %99’unu oluşturan kemiklerimizin sağlığı için kalsiyum almalıyız.
Devamını Gör...

Diyette Lahmacun Yenir Mi?

İşte diyetlerin en meşhur sorusu: Diyet yaparken lahmacun yenir mi? Türk kültürünün vazgeçilmez lezzetti olan lahmacun pek çok insanın en çok sevdiği lezzettir.
Devamını Gör...

Bunları da Görmelisiniz

1 31

Sağlıklı Zayıflama

Hem sağlığınızı koruyacak hem de fazlalık kilolarınızdan kurtulmak için pek çok tavsiyemiz olacak. Doktordan önce uygulayabileceğiniz ve sağlığınızı tehlikeye atmadan en doğal yöntemler ile kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz?

Sağlıklı Zayıflama

Her zaman dediğimiz gibi doktordan önce kendi bedeninizi en iyi siz tanıyabilir ve size iyi gelen şeyleri bilirsiniz. Nasıl bir diyet yapmalısınız? Nasıl beslenmelisiniz? Hangi diyet listesi işe yarar? Hızlı kilo verdiren diyetler hangileri? Kendinize en uygun olan diyet hangisi? İşte tüm bu soruların yanıtını bulabileceğiniz yerdesiniz.
Hem sağlıklı kalmak hem de sağlıklı beslenerek fazla kilolarınızdan anında kurtulabilirsiniz. Sizi bekleyen pek çok diyet var ama hangisi doğru olan, bunu bulmalısınız. Hızlı kilo verdiren diyetleri mi tercih edersiniz? Yoksa kalıcı kilo vermenizi sağlayacak diyetleri mi? En çok ünlülerin diyetleri merak ediliyor ve siz de uygulanan diyetler arasından en uygun olanı seçebilir ve yapabileceğiniz bir diyete başlayabilirsiniz. Ama unutmamalısınız ki; her diyet herkese iyi gelmeye bilir. Herkesin bünyesi farklıdır. Herkes eşit şekilde kilo veremeyebilir. Bunun en büyük sebebi de hareketsizliktir.
Spor ile zayıflama, diyet ile zayıflama ve form koruma gibi aşamaları ile istediğiniz kiloya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Doktordan önce kendinizi iyi tanıyan biri olarak, kendiniz için en etkili diyet listesini seçmeli ve asla vazgeçmemelisiniz! Sağlıklı zayıflama yöntemlerini kaçırmamalı ve asla başladığınız diyeti yarım bırakmamalısınız.

Beslenme ve Diyet

Diyet ve beslenme birbirinden ayrı konular gibi gözükse de aslında aynı paralelde ele alınan konulardır. Uzmanlar tarafından sunulan diyet reçetelerinin temeli sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Genel kanı ancak hızlı diyetlerle kilo verileceği yönünde olsa da sağlıklı beslenerek uzun vadede verilen kiloların kalıcılığı su götürmez bir gerçektir. Sağlıklı, dinamik ve iyi çalışan bir metabolizmaya sahip olabilmek için mutlaka doğru beslenme tekniklerini benimsemek gerekir. Uygulanacak şok diyetler kısa süreli kilo kaybı sağlamaktadır. Yağ yakımı için ise beslenme sistemini köklüce değiştirmek gerekir. Doktordan önce kontrol yaptırmadan rejim yapmak isteyenler için birkaç pratik bilgi paylaşabiliriz.

Diyete Başlamadan Önce Detoks

Sağlıklı beslenme ve diyet konusuna geçmeden öncelikle kaybetmek istenen kilo belirlenmelidir. Hedef konulması halinde buna ulaşmak daha kolay olacaktır. Diyetin uygulanması oldukça zor ve yıpratıcı olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle şok rejim tarifleri yerine kalıcı kilo kaybı için sağlıklı gıdalarla beslenme ilkesine uyulmalıdır. Uzun sürecek bu sistemi hayatınızın bir parçası yapabilirseniz ömür boyu 38 beden üstüne çıkmadan ve yağlanmadan, sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme diyet listesi için ilk dikkat edilmesi gereken bol sıvı tüketimidir. Gazlı içecek, aşırı çay ve kahve tüketiminden tamamen vazgeçilmelidir. Günde en az 2 litre suyu basit detoks tarifleri ile hazırlayarak içeceklerinizi renklendirebilir ve lezzet katabilirsiniz. Bu şekilde daha kolay ve hızlı sıvı tüketimi yapabilirsiniz. Gıda detoksu için çiğ sebze tüketimi yapılabilir. Özellikle sadece yeşil sebze tüketimi ve yeşil sebze suları ile detoksa yapabilirsiniz. 2-3 günlük periyotlar ile uygulanabilecek bu yöntem ile sindirim sisteminizi rahatlatabilir ve yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Doğru beslenmeyi kendinize felsefe edinirseniz, aşırı diyetlere gerek kalmadan uzun ve sağlıklı bir ömrün anahtarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflama Yolları

Zayıflama her yaştan, kadın erkek herkesin ilgisini çeken önemli bir konudur. Çok fazla çaba sarfetmeden hızlı bir şekilde kilo verebilmek herkesin hayalidir. Ancak sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için yaşam kalitesini değiştirmek daha önemlidir. Alınan kiloların basit diyet tarifleri ile kısa zamanda verilebilmesi için tümüyle aç kalmadan ve iyi beslenerek yapılan diyetler bulunmaktadır. Sağlıklı zayıflama için yemeklere dikkat etmenin yanı sıra yapılacak basit egzersizler ile de kalıcı kilo verilebilir. Yüzlerce rejim modeli içinden ihtiyacınıza en uygun olan reçeteyi bir diyetisyene danışmadan uygulayabilirsiniz. Doktordan önce yapılabilecek kolay diyet listesi hakkında bilgi verelim.

Sağlıklı Zayıflama Diyeti

Çok hızlı kilo vermek için aç kalmak ya da çok az beslenmek vücudunuzda sıkıntılara yol açabilir. Günlük alınması gereken kalori ve vitaminlerin alındığından emin olmanız gerekir. 2-3 gün süre ile uygulanabilecek detoks tarifleri ile vücuttaki ödemin atılması sağlanabilir. Hayatınızın geneline uyarlayacağınız zayıflamanın yolları 1 haftada rejimleri ile kalıcı yağ ve ödemlerden kurtulmayı sağlayabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için uygulanması gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır.

  • Uyandığınızda aç karna 1 bardak limonlu su içmelisiniz. Yemek öncesi tokluk hissi yaratacak ve sindirim sisteminizi arındıracaktır.
  • Kahvaltıda akşam yemeğine kadar azalan kaloride yemek yemelisiniz. Porsiyonlarınız her öğünde biraz daha küçülmelidir.
  • Bir lokmayı en az 24 kez çiğnemek sindirimi kolaylaştırır ve hazım sorunlarını önler. En önemlisi yediğiniz andan itibaren 20 dakika sonra ulaşacağınız tokluk hissine ulaştığınızda daha az yemiş olacaksınız.
  • Sık ama az yemelisiniz cümlesini kendinize hayat felsefesi edinmelisiniz. Aç kalmadan belirli aralıklarla sağlıklı yiyecekler tükettiğinize emin olmalısınız.
  • Akşam yemeğini erken bir saatte yemelisiniz. Gece atıştırmalıklarını kaldırmalı ya da yüksek kalorili yiyecekler yerine tatlı ihtiyacınızı giderecek taze ya da kuru meyvelerden bir avuç kadar tüketmelisiniz.
  • Bolca hareket etmelisiniz. Düzenli beslenmenin yanı sıra spor aktivitesi yapmak vücut direncinizi ve fit görünümünüzü arttıracaktır.