Karın Düzleştirmek İçin 8 İpucu

Karın düzleştirmek, göbek eritmek ve fit bir görünüme sahip olmak için 8 yöntem…

Her kadının güzel ve çekici görünmek için sıkı ve dümdüz bir karın istediği bilinir. Daha fit ve iyi görünmek için karın düzleştirme yöntemlerini kullanmanız yeterli olacaktır. Uymanız gereken 8 yöntemi sizin için hazırladık.

1) Duruşunuza Dikkat Edin

Ayakta dik ve dizlerinizi kırmadan durduğunuzda karın kaslarınızın daha fazla çalışmasını da sağlamış olursunuz. Kulaklarınızın omuz hizasında olmasına özen göstermeli ve omuzların önünde kalan bedeniniz dimdik durmalıdır. Her zaman ağırlığınızı topuklarınıza vermeli ve öne doğru eğik şekilde durmamalısınız.

2) Büyük Resme Odaklanın

Karın kaslarınızı çalıştırmak başlı başına yeterli değildir. Vücudunuzun diğer kısımlarına da dikkat etmelisiniz. Özellikle sırt ve bel bölgenizdeki kasları çalıştırarak aynı zamanda daha sıkı bir karın bölgesine de sahip olursunuz. Düz bir karın için tüm bedeninizi dengeli şekilde çalıştırmanız en verimli sonuçları almanıza yardımcı olur.

3) Kano Dönüşü

Ayaklarınızı omuz hizasında açarak dimdik şekilde durun ve ellerinizi birleştirin. Hem sağ, hem de sol tarafta ellerinizi birleştirirken tıpkı bir kanoda kürek çekiyormuş gibi hareketleri 20 kez tekrar edin ve her harekette nefes almayı unutmayın.

4) Kedi Tekmesi

Ayakta durun ve ayaklarınızı birbirine birleştirin. Kollarınızı yana doğru açın. Bu pozisyonda iken nefes vererek bacağınızı olabildiğince yukarı kaldırın. Kollarınızın önünüzde olmasına ve birbirine paralel durmasına dikkat edin. Hareketi her bacak için toplamda 20 kez tekrar edin.

5) Esneyin

Ellerinizi karnınızın alt kısmında birleştirin ve ayakta, topuklarınız birbirine değecek şekilde dimdik durun. Kollarınızı sanki aşağı doğru bir nesneyi itiyormuş gibi aşağı doğru esnetin bir yandan nefes verin. Bu hareketi yaparken bir yandan da parmak ucunuzda durmaya çalışın. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

6) Yediklerinize Dikkat Edin

Egzersiz yapmanın yanı sıra mutlaka doğru şekilde beslenmelisiniz. Düz bir karın için akşam yemeğini erken yiyin, abur cuburu, şekeri kesin ve dengeli beslenin. Geç saatlerde yediğiniz yiyeceklerin karın bölgesinde yağlanmaya neden olacağını unutmayın. Bol bol su için.

7) Gerçeklerden Kaçmayın

Genetik kodlarınızın fiziki görünümünüzde çok önemli bir role sahip olduğunu unutmayın. Kendinize daima gerçekçi hedefler koyun ve mutlaka amacınıza uygun hareket edin. Motivasyonunuzu kaybetmeden adım adım hedefinize ilerleyin.

8) Zamana Yayın

Bir günde muhteşem bir karna sahip olamayacağınız için sabırla ve disiplinli şekilde hareket edin. Her gün en az 20 dakika egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Şekerden uzak durun ve karbonhidrat alımınızı sınırlayın. Yediklerinize dikkat edip egzersiz yaparak karın bölgenizi istediğiniz gibi forma sokabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.