8 Basit Hareketle Nasıl Zayıflanır?


Fazla kilolarınızdan hızla arınabileceğiniz zayıflama hareketleri ile siz de kısa sürede etkili sonuçları göreceksiniz. Zayıflamanızı ve yağ yakımını hızlandıracak bu egzersiz listemizi günde sadece 10 dakika uygulayarak 30 gün içinde zayıflayabilirsiniz.

Fazlalıklarınızdan kurtularak daha sağlıklı bir yaşama merhaba demek için bu egzersiz programı tam bir çıkış yolu. Egzersiz ile birlikte sağlıklı beslenme kurallarına da uyduğunuzda kısa sürede kilo vermeye başlamanız kaçınılmaz olacak.

Yağ yakımını hızlandıran bu egzersiz listemizde 8 basit hareket var. Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz listemizle kısa sürede sonuçları gözlerinizle göreceksiniz. Tek ihtiyacınız biraz çaba ve irade.

Zayıflatan, Yağ Yakan Egzersizler

Egzersiz 1: Burpee

yağ yakan hareketler

 1. Fotoğrafta da adım adım gösterdiğimiz gibi ilk olarak ayakları omuz hizasında açalım. Kolları omuz hizasında ileri doğru açarak elleri birleştirelim.
 2. Daha sonra tek seferde dizlerimizi kırarak çömelelim. Avuç içleri aşağı bakacak şekilde ellerimizi yere koyalım ve ileri doğru bakalım.
 3. Şimdi de kolumuzdan kuvvet alarak vücudumuzun arka kısmını geriye doğru itip şınav pozisyonu alalım. Bacaklar kapalı, vücut çizgi şeklinde düz olmalı.
 4. Dördüncü adımda eski pozisyonumuza dönmek için ayaklarımızın üzerinde kendimizi yukarı doğru iterek çömelme konumuna geri dönelim.
 5. Ayağa kalkıp bacakları omuz hizasında açarak elleri ileri doğru düz bir şekilde birleştirelim.

Egzersiz 2: Kelebek

zayıflatan 8 hareket

 1. Yere sırt üstü uzanın. Ayak içlerinizi birleştirip dizlerinizi bükerek 90 derece açın. Diz hizasından yukarı kalkmış olmalı. Kollarınızı açarak elleri ensenizde birleştirin ve hafifçe başınızı yukarı doğru itin. Bu pozisyonda kalabildiğiniz kadar kalın.
 2. Yere sırt üstü uzandıktan sonra yine ayak içlerini birleştirerek dizlerden kırın. Bu kez elleri ensede birleştirerek başınızı yukarı itin. Ardından eski pozisyona geri dönün. Bu döngüyü 5-6 kez tekrarlayın.

Egzersiz 3: Donkey Kick

egzersizler

 1. Bu egzersizde ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durarak bir bacağı dizden bükerek yukarı doğru kaldırın. Bu hareket sırasında dizdeki hareket bozulmamalı, bacağınız kalçadan doğru yukarı kalkmalı.
 2. Bu hareketi 10’ar kere iki bacağınızla da yapmalısınız.

Egzersiz 4: Plank

Plank hareketi

 1. Yüzükoyun şeklinde uzandıktan sonra dirsekler yere değecek şekilde omuzlarımızın üzerinde duralım. Kollar aşağı doğru dik durmalı. Bacakları da açmadan dik olarak uzatalım ve parmak uçlarımızın üzerinde duralım.
 2. Bu adımda da bacağı kalçadan doğru 45 derece yukarı kaldıralım ve 3 saniye havada tutalım. Ardından aynı hareketi diğer bacağa yapalım. Bu hareketi 5’er kez tekrarlayın.

Egzersiz 5: Sandalye

sandalye


Bu hareket için duvara ve kaymaz bir zemine ihtiyacınız var. Kendinizi ayaktayken duvara yaslayın. Elleri ensede birleştirdikten sonra vücudunuzun belden altını ileri doğru iterek yavaş yavaş aşağı doğru kayın.

 1. Sandalye pozisyonu aldıktan sonra 60 saniye o şekilde kalmaya çalışın. Bu hareket ile karın ve göbek yağlarınızdan kısa sürede kurtulacaksınız. Bacak kaslarınız kuvvetlenecek.

Egzersiz 6: Silecek

göbek eriten silecek hareketi

 1. Yere sırt üstü uzanın. Kolları iki yana açın ve kalçanızdan itibaren bacaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Dik pozisyona getirdiğiniz bacaklarınızla 10 saniye o pozisyonda kalın.
 2. İkinci aşamada vücudunuzun üst kısmını hareket ettirmemeye özen göstererek bacaklarınızı sağa ve sola döndürün. Bu egzersizi istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Egzersiz 7: Superman

yağ yakan hareketler

 1. Yere yüzükoyun uzanın. Kollarınızı ileri doğru uzatın.
 2. Ardından sağ kolunuzu yukarı kaldırın ve aynı anda sol bacağınızı yukarı kaldırın. 2 saniye o şekilde kaldıktan sonra başlangıç pozisyonuna dönün ve bu sefer tam tersi, yani sol kol ve sağ bacağınızı havaya kaldırın. Bu egzersizi 30 saniyelik parçalarda 2 kez uygulayın.

Egzersiz 8: Köprü

Zayıflatan hareketler nelerdir?

 1. Bu egzersizde yere sırt üstü uzanın ve görseldeki gibi kolları yanlarda tutun. Topuklarınızın üzerinde dizlerinizi kırarak yükselin. Vücudunuzun dizlere kadar olan kısmı düz bir şekilde olmalı.
 2. Daha sonra başlangıç pozisyonuna dönerek tekrarlayın. Bu egzersiz 25’er kez 3 kere uygulanmalı.

Önerilerimiz:

 • Göbek eriten egzersizler yaparken setler arasında dinlenebilirsiniz.
 • Bu egzersizleri sıkılmadan, bıkmadan tekrarladığınızda vücudunuzdaki gelişimi göreceksiniz.
 • İlk günlerde kas bölgelerinde yanmalar olacaktır. Sorun değil, egzersizler arasında daha fazla dinlenerek devam edebilirsiniz. İsteyenler birer gün ara ile de yapabilir.
 • 3-4 gün sonunda yanmalar azalacaktır ve hareketleri daha kolay yapabilir hale geleceksiniz.
 • Egzersiz sırasında sık sık su içmeyi ihmal etmeyin.
 • Zayıflamak için kesinlikle Fast-food ve asitli içeceklerden uzak durun. Ev yemekleri ile beslenmeye özen gösterin.
 • Uyku düzeninizi koruyun, 6 ile 8 saat arasında ve mutlaka gece uyuyun.