Unutkanlığa Ne İyi Gelir?

Unutkanlık her yaştan kişinin sıklıkla karşılaşabileceği sorunlardan bir tanesidir. Unutkanlık probleminin ortadan kalkması hatta hiç meydana gelmemesi için…
Devamını Gör...

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı birçok insanın günlük olarak baş etmeye çalıştığı bir durumdur. Bazıları sadece rahatsızlık verecek düzeyde olurken, bazı…
Devamını Gör...

Neden İdrar Kaçırılır?

İdrar kaçırma sorunu özellikle kadınlarda 30'lu yaşlardan sonra görülmeye başlıyor. Yapılan araştırmalar da bunu kanıtlar nitelikte. İdrar kaçırma sorununun…
Devamını Gör...

Bunları da Görmelisiniz

1 31

Sağlık Rehberi

Doktordan önce sizin kendi bedeninizi iyi tanımanız ve farklı durumlara vereceği tepkiyi bilmeniz gerekir. Daha sağlıklı kalmak için günlük uygulayabileceğiniz küçük şeyler ile bedenen muhteşem hissedebilir, ağrılarınızdan ve küçük sorunlardan kurtulabilirsiniz.
Her geçen gün daha da sağlıklı olmak için kendi bedeninizi iyi tanımak ve vereceği tepkileri iyi ölçmek gerekir. Doktordan önce kendinizi iyi bilmeli ve neler yaşadığınız iyi ölçerek çözümler yaratabilmelisiniz. En ufak bir sorunda doktora gitmek yerine kendinizi iyi hissedeceğiniz ve size iyi gelecek olan şeyleri yapmalısınız. Mesela her gün 20 dakika yürüyüşün size iyi geleceğini ve yapabiliyorsanız ortalama 1 saat kadar yürümenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı diyetler uygulamalı ve sağlık programlarını takip etmelisiniz. Her şeyi uygulamak yerine sağlıklı beslenmeyi kendinize şart koşmalı ve kendiniz için en önemli olan şeyi yapmalısınız; kendinize iyi bakmalısınız.
Yaşayacağınız en ufak bir stresin, sorunun size vereceği olumsuz sonuçları bilmelisiniz. Kendinizi ilaçlara bağlamak yerine sağlıklı beslenme, düzenli yemek yeme ve bol su içme gibi alışkanlıklar edinmeli, hayatınıza bol hareketi katmalı ve daha keyifli zamanlar yaşamalısınız.
Sağlık rehberimiz sayesinde pek çok tavsiyeye kulak asabilir, uygulayabilir ve hem bedenen hem de ruhen harika hissedebilirsiniz. Unutmayın ki sağlık her şeyden daha önemli ve siz bu hayat bir kere geliyorsunuz! Doktordan önce kendinizi iyi tanıyın ve sağlıklı kalın!

Sağlıklı Yaşam Rehberi

Sağlıklı ve iyi bir yaşama sahip olabilmek her insanın hayalidir. Her ne kadar ulaşılması çok zor gibi görünse de temel noktalara dikkat ederek kaliteli bir hayat sürülebilir. Doğru beslenme ve sporu hayatınızın parçası yapmalı; zararlı ürünler ve stres, aşırı yorgunluk gibi vücudu hem içten hem dıştan yıpratacak unsurlardan kaçınmalısınız. Zaman zaman yaşanacak küçük problemleri de gidermek için uygulanacak basit yöntemleri kendinize uygulayabilirsiniz. Doktora gitmeden evde kendinizin sağlık uzmanı olarak kaliteli bir yaşama kavuşabilirsiniz. Bunun için bazı püf noktalarını öğrenmek ve kendinizi gözlemlemek yeterli olacaktır. Zamanla kendi kendinizin doktoru olacak ve iyi bir yaşlanmaya ulaşabileceksiniz. Sağlıklı bilgiler rehberi ile tüm bilmek istediğiniz sağlık konularını bu başlıktan takip edebilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler

Pek çok konuda olduğu gibi sağlıklı bir yaşamın temelini de sağlıklı beslenme oluşturmaktadır. Tam mevsiminde üretilen taze ve doğru tekniklerle pişirilen, besin değerlerini kaybetmeyen ürünleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Sağlıklı bir hayat için bu sayede önce kendinizi içeriden iyileştirmiş olacaksınız. Dıştan yapılacaklar arasında da fiziksel aktiviteleri yapmaya dikkat edilmelidir. Spor yaşamın temel gereksinimidir. En azından haftada 2 kez yapılacak tempolu yürüyüşler ile özellikle bel ve sırt ağrılarınıza elveda diyebilirsiniz. Düzenli bir hayat tarzını felsefe edinmeliniz. Bunu belirli saatlerde yapılacak yeteri oranda uyku ile sağlayabilirsiniz. Uyurken hem vücut hem de beyin dinlenmeye çekilmektedir. Sağlıklı yaşam için alkol, sigara gibi zararlı tüm alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Bu tür ürünler büyük sağlık sorunlarına ve erken ölümlere sebebiyet vermekte, kanser gibi hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Sağlıklı bir ömür için stresten uzak durulması gerektiği kadar, tersine mutluluk duygusunu aktif etmek gerekir. Hayata pozitif bakmak, gülümsemek, her şeyden keyif alabilmek sayesinde pek çok sağlık sorunu aşılabilir uzun yıllar mutlu bir hayat sürülebilir.