Diyette Lahmacun Yenir Mi?

İşte diyetlerin en meşhur sorusu: Diyet yaparken lahmacun yenir mi? Türk kültürünün vazgeçilmez lezzetti olan lahmacun pek çok insanın en çok sevdiği lezzettir.Hem tadı hem doyurucu olması hem de damak tadımıza uygunluğu ile lahmacun acaba diyette yenir mi?

Diyet yaparken lahmacun yenir mi?

Her zaman olduğu gibi yaz geldi ve yine diyet ile fazla kilolarını vermek isteyenlerin akıllarına bazı sorular geliyor. Diyette lahmacun nasıl yenmeli? Diyetisyenlerin bile diyet listelerine eklediği lahmacun acaba nasıl yenmeli? Burada asıl önemli olan tabi ki her zaman olduğu gibi porsiyon kontrolüdür.

Hem sağlıklı zayıflamak hem de dilediğiniz gibi kalıcı kilo verebilmek için uymanız gereken birkaç detay var. Bunların en başında porsiyon kontrolü geliyor. Diyet yaparken canımızı her istediğini elbette yememeliyiz ancak porsiyon kontrolü ile bu duruma engel olabilir ve sağlıklı zayıflayabiliriz. Gelelim lahmacun konusuna.

Lahmacunu Diyetteyken Nasıl Yemeli?

Öncelikle incecik ve çıtır çıtır bir lahmacuna kimse hayır diyemez.  Bunun için yanında güzle bir salata ve bol yeşillikle orta boy bir lahmacun tüketebilirsiniz bunu günün öğle saatinde tüketmenizi tavsiye ederiz. Böyle akşam yemeğiniz için daha hafif bir lezzet tercih ederek dengeyi sağlayabilirsiniz. Roka, kıvırcık, maydanoz, soğan mutlaka öğününüzde yer alsın. Zaten tüketeceğiniz bu lezzetler metabolizma çalışmaya da yardımcı olacaktır.

1 adet orta boy lahmacun ortalama olarak kcal. Yani öğle yemeği için oldukça uygundur. Yanında b1 bardak ayran içmeyi de unutmamalısınız. Böylece hem tok kalacak hem de canınızın istediği gibi lahmacunu tüketebileceksiniz. Şimdiden afiyet olsun…

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.