El Terlemesine Ne İyi Gelir? – Bitkisel Çözümler


El terlemesi her yaştan kişinin sıklıkla karşılaştığı problemlerden biridir. El terlemesine bitkisel reçeteler ve çözümler…

Topluluk içine giren ve sıklıkla tokalaşmak durumunda kalanlar için bir kabus durumuna dönüşebilir. Aileden terleme sorunu genetik olarak aktarılabileceği gibi, aşırı heyecan, stres, öfke, korkma duygusu gibi faktörlerden kaynaklı olarak da terleme oluşabilir. El terlemesi sorunu ile herkes karşılaşsa ve normal görünse bile altında yatan el terlemesinin nedenleri araştırılmalıdır. Çünkü bu durum bir hastalığa bağlı da gelişmiş olabilir. Bu nedenle herhangi bir işlem yapılmadan önce bir uzmana kontrole gitmek fayda sağlayacaktır. Bu durumun önüne geçebilmek için pek çok öneri bulunabilmektedir. Hazır satılan krem gibi ürünler bulunabileceği gibi, oldukça uygun fiyata doğal yöntemler ile bu sorundan kurtulmanız mümkün. Evde yapılabilecek karışımlar sayesinde el terlemesi problemi tarihe karışacak. Terleyen eller için sihirli çözümlerden bazılarını sizler için derledik.

El Terlemesine Karşı Bebek Pudrası

Bebek pudrası kullanmak en bilinen yöntemlerden birisidir. Her yerde bulunabilen ve ucuz bir yöntemdir.

  • 2 yemek kaşığı bebek pudrası, 1 yemek kaşığı kurutulmuş nane, 1 tane limonun kabuğunu ve suyunu hazırlayın.
  • Elinizin sığabileceği genişlikte bir kaba tüm malzemeleri ekleyin ve karıştırın.
  • Elinizi hazırlamış olduğunuz bu karışımın içinde yaklaşık 15 dakika bekletin.
  • Bu uygulamayı her gün en az 1 en çok 2 kez düzenli olarak uygularsanız kısa zaman sonra sonuç alabilirsiniz.

Adaçayının Terlemeye Faydaları

Adaçayı pek çok soruna çözüm getiren doğal bir mucizedir. İçeriği sebebiyle hem ciltteki fazla yağı azaltır hem de terlemeyi engellemeye yardımcı olur. 2 şekilde el terlemesi için kullanılabilir.

  1. Adaçayı ile 15 dakika demlendirilmiş ılık suyun bulunduğu bir leğene ellerinizi batırıp, 15 dakika boyunca bekletebilirsiniz. Düzenli uygulama ile sonuç almanız mümkün olacaktır.
  2. Her gün 1 bardak adaçayı tüketerek terleme probleminizi kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca terleme sonucu ortaya çıkan kötü kokunun giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

El Terlemesi

Elma Sirkesinin El Terlemesine Faydaları

Binbir derde deva olan şifa kaynağı elma sirkesi ile terlemeye de engel olunabilmektedir. Özellikle ev yapımı doğal elma sirkesi kullanarak daha etkili ve hızlı çözüm elde edebilirsiniz. Her gün düzenli olarak en az günde 2 sefer ellerinizi elma sirkesi ile yıkayabilirsiniz. Elma sirkesi ile dikkatle durulamanın ardından tekrar sabunla yıkamayın.  Zaman içinde el terlemesi sorunu büyük ölçüde azalacaktır.

El Terlemesine Deniz Tuzu

Deniz tuzu ile elma sirkesi bir araya gelerek ellerde oluşan terleme sorununu ortadan kaldırmaktadır. Bu kolay uygulama için yarım su bardağı deniz tuzu ile yarım su bardağı elma sirkesini ellerinizin sığacağı bir kabın içinde karıştırın. Yaklaşık 15 dakika eller bu karışımın içinde beklemelidir. İşlem bitiminde ellere başkaca bir ürün sürülememeli ve sabunla temas etmemelidir. Etkili sonuca ulaşmak için 3 günde 1 uygulama yapabilirsiniz.

Terleme İçin Kekik Yağı

Doğal yağlar ile ellere masaj yapmak suretiyle terleme sorunu kontrol altına alınabilir. Bunun için en uygun ürün kekik yağıdır. 10 gün boyunca her gece yapılacak uygulamada 8-10 damla kekik yağını ellere masajla yedirin. Ardından elleri yıkamadan ve başka bir ürün kullanmadan ellerinizi iyice sarın ya da bir eldiven takın. Sabaha kadar tüm gece boyunca yağın ellere nüfuz etmesi böylece sağlanmış olacaktır. 10 gün her gece tekrarlanan işlemin ardından terleme sorunu çözümlenmiş olacaktır.

 

El terlemesi tedavisi için tüm bu doğal yöntemlerden size en uygun olanı bulabilir ve kolayca uygulayabilirsiniz. Doğal yöntemler ile çözümlenmeyen el terlemesi sorunları için mutlaka bir uzmana görünmeyi ihmal etmeyin.