Bunları da Görmelisiniz

1 31

Güzellik Rehberi

Güzellik İpuçları: Doğal ve Etkili Bakım Yöntemleri

Her kadının vazgeçemediği ve en çok ilgisini çeken konuların başında güzellik sırları gelmektedir. Basit ve pratik yöntemleri uygulayarak olduğundan daha da güzel görünebilirsiniz. Makyaj uygulamaları, maskeler, sağlıklı cildin ipuçları gibi tüyolarla güzellik artık çok kolay olacak. Cerrahi müdahalelere gerek kalmadan, herhangi bir operasyon geçirmeden evde basit işlemler yapılabilir. Doktordan önce yapılabilecek çözümler ve kolay güzellik yöntemlerini inceleyelim.

Makyaj Güzellik Sırları

Güzellik ipuçlarında en çok göze çarpan konu makyaj uygulamalarıdır. Basit makyaj hileleri içinde ince dudakları dolgunlaştırmak, fondötensiz cam gibi cilde ulaşmak en popülerlerindendir. Evde hazırlanan ürünler ya da pratik yöntemler ile makyaj sırlarını kendinizde uygulayabilirsiniz.

·        İnce dudakları dolgun göstermek için en basit yöntem dudağın bir üst çizgisinden dudak kalemi ile belirginleştirmektir. Ayrıca üst dudağın orta noktasına kullanılacak aydınlatıcı ile daha dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

·        Pürüzsüz bir makyaj bazı ve üstüne BB krem kullanarak hem sağlıklı parlak bir görünüm elde edilebilir hem de fondöten kalınlığından uzak durmuş olabilirsiniz.

·        Makyaj teknikleri içinde ilk dikkat edilecek şey göz makyajı ve öncesinde kaş görünümüdür. Ne kadar iyi bir makyaj yapılsa da kaşlar sönük ve asimetrik olursa kötü bir görünüm olacaktır. Kaşları estetik müdahale yapmadan doğru bir kalem ve kaş kontörü ile doğru şekle sokarak nefes kesici göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Sırları

Güzelliğin temelini makyaj oluşturuyor sanılsa da aslında bakımlı bir cilt oluşturmaktadır. Cilt bakımı doğru yapıldığında ve gereken özen gösterildiğinde güzellik doğal bir sonuç olacaktır. Güzellik sırlarının temelinde cilt temizliği de bulunmaktadır. Cildimizin de nefes aldığı unutulmamalıdır. Makyaj artıklarından arındırılmış temiz bir cilt üzerine yapılan bakımlar sonucunda sağlıklı bir cilde ulaşılacaktır. Cilt bakım ve güzellik sırları ile ilgili olarak doğal ürünlerden oluşan bakım maskeleri kullanılabilir.