Zerdeçal Kremi Cildi Parlatıyor, Onarıyor

Sağlıklı parlayan ciltler için zerdeçal serumu tarifi. Cilt için son derece faydalı olan ürünlerin başında zerdeçal geliyor. Doğal malzemeler ile evde yapılabilen maske ve kürlerin içinde sıklıkla kullanılmaktadır.
Devamını Gör...

Bunları da Görmelisiniz

1 31

Cilt Sağlığı

Cilt Sağlığı Rehberi: Doğal ve Etkili Bakım Yöntemleri

Cildinize en iyi gelecek maskeler, bakım önerileri, peeling tavsiyeleri ve hatta doğal bakım yöntemlerini bulabileceğiniz adrestesiniz.

Günlük hayatın içindeki koşuşturmadan bir türlü cildinize gereken bakımı yapamıyor ve buna zaman ayıramıyorsanız, evde uygulayabileceğiniz ve sadece 10 dakikanızı alacak harika önerilerimiz olacak. Hem uygulaması kolay hem de en uygun fiyatlara yapabileceğiniz hatta çoğu kez evinizde bulunan malzemeler ile yapabileceğiniz harika maskeler yapacağız. Sağlıklı bir cilt, güzel parlayan saçlar, sağlıklı görünen tırnaklar ve eller için yapacağınız küçük dokunuşlar ile kusursuz görünüm elde edebilirsiniz.

Ünlülerin güzellik sırları, cilt bakım önerileri, cilt maskeleri, tırnak maskeleri, el peelingleri, masaj teknikleri, ayak bakımı, saç maskeleri, kirpik lifting, kaş bakımı, dudak bakımı ev daha fazlasını bulabileceğiniz yerdesiniz. Hepsi için birbirinden güzel tavsiyelerimiz olacak. Uyguladığınız zaman kendinize soracaksınız “acaba neden daha önce yapmamışım?”

doktordanonce.com ile güzellik sırları gibi daha pek çok konuya dokunacak, hayatınızı kolaylaştıracak ve küçük çözüm önerileri ile kendiniz için en kusursuz olanı yapacaksınız. Daha bakımlı görünecek, fazla masraf etmeden kendiniz için yapabileceğiniz ne kadar çok şey olduğunu keşfedeceksiniz. Sağlıkla bakılmış bir ciltten daha güzel ne olabilir ki?

Sizin içinde zaman en önemli şey ise; günde en fazla 10 dakikanızı ayırarak kendiniz için yapılabilecek en güzel şeyleri yapmaya hazır olun…

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı?

Bebek gibi bir cilt sahibi olmak her kadının hayalidir. Bebeklerin pürüzsüz, temiz ve ışıltılı ciltlerine kavuşabilmek için pek çok uygulamadan bahsedilir. Bazı cerrahi işlemlerin yanı sıra, cilt bakım uzmanlarının pratik dokunuşları ve evde uygulanabilen cilt bakım ürünleri ile küçük tedaviler yapılabilmektedir. Güzel bir cilde sahip olabilmek için kadınların pek çoğu bu yöntemleri zaman zaman uygulamaktadır. Herhangi bir estetik müdahale uygulatmadan evde kendi imkanlarınız ile güzel bir cilde kavuşmak istemez misiniz? Doktordan önce evde yapılabilecek pratik tariflerle sağlıklı ve fresh bir cilde ulaşılabilir.

Parlak Cilt İçin İpuçları

Güzel bir cilt için sadece dıştan değil içten de çeşitli uygulamalar yapılmalıdır. Doğru beslenme ve bol su tüketimi ile içten cildin bakımı yapılabilir. Aynı zamanda sigara kullanımı, aşırı makyaj, uykusuzluk, stres gibi cildimizi kötü etkileyen unsurlardan da kaçınmak gerekir. Bu uygulamaları yaptıktan sonra sırada doğru cilt bakımı teknikleri bulunuyor. Son zamanlarda herkes doğal ürünlere doğru hızlı bir geçiş yapıyor. Aşırı kimyasal yüklü kozmetik ürünler yerine evde yapılan pratik uygulamalar herkesin gözdesi haline geldi.  Evde kendi imkanlarınızla parlak cilt için krem karışımları hazırlayarak hem aile bütçesine katkı sağlayabilir hem de kendinize en uygun kremi üretebilirsiniz.

Cilt Sağlığı İçin Vitamin

Sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler düşünüldüğünde vitamin kullanımı öne çıkmaktadır. İçeriden vitamin takviyesinin yanı sıra E vitamini ampullerini krem karışımınıza katarak cildinizi besleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle cilt tipinizi belirlemeli ve mutlaka dermokozmetik ürünleri tercih etmelisiniz. En uygun cilt bakım ürünleri için Bepanthene krem ile E vitamini ampulünü karıştırabilirsiniz. Bir kapta elde edeceğiniz karışımı her sabah ve akşam temiz cildinize nohut kadar kremi yayarak uygulayabilirsiniz. Kısa bir süre sonra parlak ve lekesiz cildinize merhaba diyebilirsiniz.