Yağ Yaktıran Detoks Suyu Tarifleri

Zayıflamayı, yağ yakmayı ve formda kalmayı sağlayan detoks tariflerini siz de en kısa sürede denemelisiniz.

Su, yaşamımızda zinde kalmamızı sağlayan başlıca sıvıdır. Bunun yanında formunuzu korumanızı sağlayan su ile hazırlayacağınız detoks suları zayıflamanıza, yağ yakmanıza da yardımcı olur.

Detoks suları, hem lezzetlidir hem de aldığınız fazla kaloriyi yakmanızı sağlar. İşte beslenme uzmanlarınca hazırlanan detoks içecek tarif ve önerileri:

Detoks Tarifleri

1- Meyveleri yeterli kadar kullanın

Beslenme uzmanlarınca meyvelerin detokslarda kullanılması desteklenmiyor. Bazı meyvelerdeki yüksek miktardaki şeker, yağ yakımına yardımcı olmayacağı gibi vücuda kalori almanızı sağlayarak detoksun amacına ulaşmamasına neden olur.

2- Limon, nane ve salatalık

Yeşil sebzelerin zayıflama sürecinde çok yardımcı olduğu bilinir. Yemekten hoşlanmıyorsanız ya da zamanınız yoksa bu sebzeleri suyunuzun içine dilimleyerek tüm faydalarına erişebilirsiniz. Güçlü antioksidan kaynağı olduklarından metabolizmayı hızlandırmayı sağlar. Detoks sularınızda 2 saat kadar beklettikten sonra içebilirsiniz.

3- Elma ve tarçın uyumu

Elma ve tarçın

Detokslardan kullanılan diğer bir çift de elma ve tarçındır. Tarçın, bu zayıflama sularında sadece koku ve tad için kullanılmaz. Tarçının yağ yakımına ve metabolizma hızlandırmaktaki güçlü etkileri tespit edilmiştir. Birkaç dilim elma ve bir çubuk tarçını 1 litre suya koyun. Buzdolabında birkaç saat beklettikten sonra içmeye başlayabilirsiniz.

4- Aloe Vera

Aloe vera

Aloe vera bitkisi güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca bağışık sistemini desteklemesiyle bilinir. Sindirim ve boşaltım sistemlerine de yardımcı olur. 1 yemek kaşığı Aloe vera suyu (jeli) ile detoks hazırlayabilirsiniz. İçerisine bir limon suyu ekleyerek 1 litre suyu birkaç saat dinlendirmeyi unutmayın.

5- Limon ve Zencefil

Limon, zencefil detoksu tarifi

En etkili detoks tariflerinden biridir. Her iki sebze de antioksidan özelliğiyle bilinmekle birlikte metabolizmayı ve sindirim sistemini hızlandırması ile anılır. Yarım limonu kabukları ile birlikte dilimleyin. Zencefil dilimlerini de fazla acı olmayacak miktarda ilave edip 1 litre suda bekletin. Her sabah aç karnına 1 su bardağı içerek 5 günde tüketin. (Limon ve zencefil parçalarınının çürümemesi için detoks suyunun buzdolabında beklemesi gerekir)

6- Karpuzlu Su

Karpuz; vitamin ve mineral açısından çok zengindir. Vücuttaki toksinlerin atımına yardımcı olur. Karpuzun zayıflamaya etkili faydalarından yararlanmak için su kabınıza 2-3 dilim karpuz ekleyin. Hazırladığınız su karışımını buzdolabında saklamanız önerilir.

Ayrıca detoks tok tutması ile bilinir. Açlık hissinizi azaltıp sizi tok tutan bir sıvı mutlaka zayıflamanızı da sağlayacaktır. Günlük kullanımda alışkanlık haline getirdiğinizde kısa sürede yağ yaktığını ve fazla kilolarınızdan kurtulmaya başladığınızı göreceksiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.