Yağsız Göbek İçin 4 İpucu

1
7185
Göbek eritme ipuçları

Fazlalıklarınızın göbeğinizde yer alması çok can sıkıcı değil mi? Sevdiğiniz kıyafetleri giyememek bu durumun en kötü yanlarından biri. Peki yağ nasıl yakılır?

Fazla yağlarla mücadele edebilmek için sizlere birkaç ipucumuz var. Sağlıklı zayıflamak için bu ipuçlarına göz atarsanız kısa sürede faydalarını göreceksiniz.

1- Sert diyetler yerine yemek alışkanlıklarınıza küçük düzenlemeler yapın

Sağlıklı beslenme

Fazla kilolar ve yağlarla mücadele etmek için ağır diyetlere ve spor yapmaya  mecbur değilsiniz. İlk olarak yemek alışkanlıklarınızı gözden geçirin.

  • Yediğiniz yemek miktarını günden güne azaltın
  • Tükettiğinizin daha da üstünde sebze ve meyve tüketin
  • Daha fazla su için
  • Uyku düzeniniz olsun ve günde 6-7 saat arasında uyuyun

2- Basit diyet listeleri ile başlayın

Sofra alışkanlıklarınızı düzelttikten sonra sebze ağırlıklı diyet listelerini araştırmaya ve uzman diyetisyen desteği almaya başlayın. Yaşamınızda küçük kuralları değiştirerek 2-3 hafta içinde 4-5 kilo verebilirsiniz. Hızlı kilo kayıplarından kaçının. Hızla verilen kilolar daha sonra geri alınacaktır.

Uzun vadeli programlara kendinizi hazırlayın ve alıştırın.

Göbek Eritme Yöntemleri

3- Spora adım adım başlayın

Göbek eritme hareketleri

Eğer hiç spor alışkanlığınız yoksa ilk zamanlarda göbek eritmek için 20-25 dakika çalışmanız yeterli olacaktır. Beyniniz ve kas sisteminiz bu aktivitelere alışık olmadığı için sizi vazgeçirmeye ve rahatsız etmeye yeltenecek. Bu durumları sık sık molalar vererek ve dinlenerek aşabilirsiniz. Daha sonrasında süreleri uzatarak daha zevkle bu etkinlikleri yapacaksınız.

4- Karın kaslarınızı güçlendirin

Hedeflediğiniz amaca adım adım yaklaşırken karın bölgesindeki kaslarınızın güçlendiğini ve yağların günden güne eridiğini fark edeceksiniz. Göbek yağlarını eritmek için basit egzersizler yapabilirsiniz. Mekik bu hareketlerden başlıcasıdır.

Yağsız göbek için 4 ipucu


1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here