32 Günde Göbek Yağlarını Yakan 5 Egzersiz


Göbeğinizi eritip istediğiniz görünüme sahip olmanız için sadece 32 güne ihtiyacınız var! Yalnızca sandalye yardımıyla hiçbir şeye ihtiyaç duymadan göbek bölgesi yağları eritmeniz mümkün…

Harika bir görünüme sahip olmak için vereceğimiz egzersizleri birer dakika yapmanız yeterli!

Göbek Yağlarını Yakan Hareketler

32 gün sonunda göbek yağlarınızın eridiğini ve düz bir karna kavuştuğunuzu göreceksiniz. İşte o egzersizler:

1- Dönme Hareketi

Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere önümüze bir sandalye alıp vücudu belden öne doğru kırıyoruz. Elleri sandalyenin üstüne uzatıp yüzümüz yere doğru bakacak şekilde pozisyon alıyoruz. Kendimiz sandalyenin 2 adım gerisinde duruyoruz. Daha sonra tıpkı çamaşır sıkma hareketindeki çamaşır gibi vücudumuzun üst kısmını önce sola doğru sonra da sağa doğru öndürüyoruz. Bu hareket sırasında karnımızın sağ ve sol kısmındaki kaslar harekete geçerek yağ yakımına yardımcı olur. Hareket 20’şer kez tekrarlanmalıdır.

2- Yerde Dönme
Karın nasıl düşleşir?

Yere sırtüstü uzandıktan sonra sandalyeye ayaklarımızı uzatalım. Elleri başınızın arkasında birleştirip kendinizi yukarı doğru itin. Aynı zamanda önce sağa sonra sola doğru dönmelisiniz. Bu hareketi 20’şer kez tekrarlamalısınız.

3- Bacak Hareketi

göbek yağları eritme

Karın yağlarını yakmak için en etkili yöntemlerden biri olan bu egzersizi günde 20 kez tekrarlamalısınız. Doğru uygulanışı şöyle: Sandalyenin ucuna avuç içlerinizi yerleştirdikten sonra bacaklarınızı dizden büküp ağırlığı kollarınıza ve karın kaslarınıza vermelisiniz. Kalçanız sandalye ile aynı seviyede olmalıdır. Her iki bacağınızı da 20’şer kere öne doğru düz bir şekilde kaldırmalısınız.

4- Plank

Sandalyeyi önünüze alarak yine avuç içlerinizi sandalyenin uçlarına dayayıp fotoğraftaki gibi pozisyon alın. Belinizin düz olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu pozisyonda 30 saniye sabit kalın. Süreyi her gün 10 saniye artırmayı deneyin.

5- Çömelme

Sandalyenin kenarında ayaklarınızı yere sabitleyerek avuç içlerinizi sandalyeye dayayın. Dizlerinizi bükerek bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dirseklerinizi bükerek aşağı doğru inin. Daha sonra kollarınız tamamen düz olacak şekilde yukarı doğru vücudunuzu kaldırın. Bu hareketi günde 20 kez tekrarlayın.

Bu faydalı yazıyı sevdiklerinizle paylaşmayın unutmayın.