Tembeller için kilo verdiren 10 yöntem

Kilo vermek adına spor ve egzersiz yapmak için vaktiniz yoksa ya da diyet listelerine uygulayamıyorsanız size önerdiğimiz 10 yöntem var. Bu yöntemler ile zayıflayabilirsiniz!

Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve daha fit bir görünüm kazanmak için diyet yapma fırsatı bulamıyorsanız bu ipuçları sayesinde spor ve diyet yapmadan kilo vermeye başlayabilirsiniz. İşte o öneriler;

Diyet yapmadan nasıl zayıflanır?

Diyet yapmadan zayıflamak için metabolizmanızın sorunsuz ve hızlı çalışmasını sağlamalısınız.

1- Su içmeyi unutmayın

Yaşamımızı sürdürmek için olmazsa olmaz olan su, aynı zamanda zayıflamak için de büyük bir etken. Doğru zamanda içilen su metabolizmayı hızlandırır.
Bunun için her yemekten 30 dakika önce 1-2 bardak ılık su içmelisiniz. Bu sayede tokluk hissi artarak daha az yemek yiyerek daha çabuk doyacaksınız.

2- Yemeklerden keyif alın

Yemeklerden keyif almak ne demek? Yani fast-food tüketmeyin. Yemeğe önem vererek tadını çıkarın ve onu kendiniz için yediğinizi unutmayın. Mümkün olduğunca yavaş ve çiğneyerek tüketin.

3- Daha küçük tabak ve çatallar kullanın

Büyük tabaklar, beyninizde yanılmaya sebep olarak içinde bulunan yemeğin çok olmadığına sizi ikna edebilir. Bu yanılmaların önüne geçmek için yeteri kadar yemeği daha küçük bir tabağa koyarak daha küçük çatal ya da kaşıkla yemelisiniz. Böylece lokmalar daha küçük olacaktır ve daha fazla çiğneyerek tüketmeniz mümkündür.
Tabağınıza yemeği yiyebileceğiniz kadar alın. “Ziyan olmasın” düşüncesinden beyninizi temizleyin.

4- Uyuyarak zayıflayın

Uyku ile zayıflama

Sağlıklı yaşam için olduğu gibi zayıflamak için de uyku düzeni çok büyük bir öneme sahip. Bilinenin aksine daha fazla uyumak daha fazla kalori yakımını sağlamaktadır. Uyurken her saatte 50 ile 100 kalori arası yakarsınız. Ayrıca vücut metabolik ve hormonal işlemleri uyku sırasında yapmaktadır.

5- Soğukta uyuyun

soğukta uyumak

Uyumak demişken nerede ve nasıl uyuduğunuz da zayıflamanız için büyük öneme sahip. Ulusal araştırmalar gösteriyor ki; uyurken pencereyi açmak ya da ısı kaynağınızın derecesini kısmak kalori yakımına katkı sağlıyor. Uyurken zayıflamak için oda sıcaklığınızın 19 derecede olması gerekir.

6- Yasak yok, yeteri kadar yemek var!

Kilo vermek için bazı yiyecek ve içeceklerden feragat etmek durumundasınız. Onlardan tamamen vazgeçmenize gerek yok ama sayılarını azaltmak ve daha erken saatlerde tüketerek alınan kaloriyi yakmanız gerekli. Eğer canınız çikolata istediyse onu sabah saatlerinde yemelisiniz.

7- Doğal yağ yakıcılar

doğal yağ yakıcılar

Yemeklere doğal yağ yakıcı besinler ekleyerek zayıflama sürecini hızlandırın. Bunlardan bazıları; somon, yumurta, acı biber, greyfurt, zeytinyağı ve yeşil çay. Ayrıca nane ve diğer narenciyeler de sizi tok tutarak yağ yakımını hızlandırır.

8- Gülmek Zayıflatır mı?

Gülerken zayıflanır mı?

Gülmek, dünyanın en keyifli şeylerinden biri. Araştırmalara göre sevdiklerinizle birlikteyken gülmek, enerji harcamanızı yüzde 20 artırıyor. Aynı zamanda karın kaslarının da çalışmasıyla faydaları daha da artıyor. Gülmek zayıflatır!

9- Dişlerinizi fırçalayın

Dişleri fırçalamak ağız ve diş sağlığı açısından önemli. Peki zayıflamak için neden diş fırçalamalıyız?

Yemeklerden sonra dişinizi fırçalayarak ağzınızdaki artıklardan kurtulur, daha temiz bir nefes ve ağza sahip olursunuz. Ağzınızda mentol tadı varken yeyip içtiklerinizden tat alamayacağınız için bir şey tüketmek istemeyeceksiniz. En azından bu sürede almadığınız kalori sayesinde zayıflamanıza katkı sağlarsınız.

10- Sıcak Kompres Zayıflatır Mı?

Sıcak kompres zayıflatır mı?

Oturduğunuz yerden yağ yakmanızı sağlayan bir yöntem olan sıcak kompres sizi terleterek vücuttaki fazla sıvıdan kurtulmanızı sağlar. Bölgesel yağları eritmek için bir havluyu sıcak su ile ıslatıp istediğiniz bölgeye yerleştirin. Sıcaklığını sürekli korumak için saç kurutma makinesinden ya da sıcak su torbalarından faydalanın.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.