Bronşite ne iyi gelir?

0
581
Bronşite Ne İyi Gelir?

Halk arasında grip ile karıştırılan aslında gribin yol açtığı farklı bir hastalıktır, bronşit. Soğuk algınlığı ve gribin vücuda yayılması ve ilerlemesi ile meydana çıkan bronşitin belirtileri arasında; ıslak ve kuru öksürük, mukus birikimi, ateş, yorgunluk ve boğaz ağrısı bulunmaktadır.

Balgamın değişik renginden enfeksiyonel olduğunu anlayabilir ya da grip, kızamık, boğmaca, tifo gibi hastalıklarla kendini gösterdiğini anlayabilirsiniz.

Bronşit belirtileri nelerdir?

  • Nefes alırken göğüs ağrısı
  • Nefes alırken hırıltı
  • 5 gündür düşmeyen ateş
  • Şiddetli öksürük
  • Balgam çıkarma

Bronşite İyi Gelen Şeyler

C vitamini

Kırmızı biber, maydanoz, kekik, koyu yapraklı sebzeler, brokoli, lahana, portakal, mandalina, elma, nar, kivi, çilek besinleri kesinlikle tüketmelisiniz. Çünkü C vitamini açısından zengin besinler sayesinde sağlığınıza tekrar kavuşabilirsiniz.

Enfeksiyonlu Bronş Tüpü

Sarımsak

Vücuttaki her türlü bakteriyi azaltan ve giderek yok olmasına sebep olan sarımsağı kesinlikle hayatınızdan eksik etmemelisiniz.

Zencefil

İshal, hazımsızlık, mide ağrısı başta olmak üzere kuru öksürük ve balgama da iyi geldiği bilindiği zencefil çayını sık sık içmelisiniz.

Zerdeçal

1 bardak sütün içerisine 1 çay kaşığı zerdeçal ekleyerek günde 1 kere tüketmeniz size çok iyi gelecektir.

Nane

Nane

Mentolü ile oldukça muhteşem sonuçlara yol açan nane, balgam birikimini de giderir.

Tuzlu su

Bol bol tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz. Boğazda biriken balgamı temizleyerek, rahat nefes almanızı ve ateşi engeller.

Özellikle doğal antibiyotik olan bal, soğan ve susam mutlaka hayatınızda yer almalıdır. Her şeyden önce tabi ki kendi kendinizin doktoru olmalısınız. Ayrıca bronşite iyi gelen en önemli besinler arasında bulunmaktadır. Hem doğal tedavi yöntemlerini denemeli hem de doktorunuzun tavsiyeleri ile birlikte uygulamalısınız.

Bronşite İyi Gelen Şeyler


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here