Kavun Kaç Kalori? Kilo Aldırır Mı?

Yüksek şeker oranına sahip olan ve en çok sevilen yaz meyvelerinden biri olan kavunun 100 gramında 33.7 kalori bulunmaktadır. Kavundaki şeker oranı ise 8’dir ve karpuza göre daha fazla şeker içerir. Yüksek kalorisi ve ihtiva ettiği şeker oranı nedeniyle fazla tüketilmesi kilo alımına neden olur.

Kavun Kaç Kalori

Karpuza göre 4 kat daha fazla C vitamini içeren kavunun kalorisi 100 gr için 33,7’dir. Su bakımından zengin olan kavun, içeriğinde yüksek oranda şeker ve protein barındırır. Kalsiyum, potasyum, magnezyum ve fosfor bakımından da zengin bir meyvedir.

Diyette Kavun Yemek Kilo Aldırır mı?

Karpuza oranla çok daha besleyici olan kavun yüksek şeker ihtiva ettiği için 2 günde bir olacak şekilde 100 gr yenildiği takdirde kilo yapmaz ancak aşırı tüketiminde diyet yapanlar için ideal bir meyve değildir ve kilo alımına neden olur.

Diyet yaparken yaşadığınız tatlı krizlerini aşmak için şerbetli veya çok yüksek kalorisi olan tatlılar yerine küçük bir porsiyon kavun tüketerek çözüm bulabilirsiniz. Kavundaki posa, C vitamini ve lif sayesinde sağlıklı beslenmenize de katkıda bulunursunuz.

Kavun

Kavun Zayıflatır mı?

Kavun zayıflamak için sık sık tüketilebilecek bir meyve değildir. Besin değeri bakımından zengin olsa da, kalorisinin yüksek olması ve şeker oranı nedeniyle aşırı tüketimi kilo almaya neden olacaktır. Tek tip meyve yerine, her renk meyveden küçük porsiyonlar halinde tüketmek diyet yapanlar için en ideal tercih olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. […] Kavun ve Karpuz […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.