Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Tarifler

Dudak ve çene bölgesinde meydana gelen tüyler kadınlarda istenmeyen bir durumdur. Farklı yöntemler deneyip sonuç alamadıysanız bu tarifler tam da size göre! Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir?Yüzünüzde çıkan küçük tüyle sizleri de rahatsız ediyordur mutlaka. Bir kadın için istenmeyen bu tüyleri dökmek için doğal yollar tavsiye edilebilir. Siz de dudak üstü ve çenenizde çıkan küçük tüylerden şikayetçiyseniz evinizde hazırlayacağınız bu karışımlarla çözüme kısa sürede ulaşacaksınız.

Yüzdeki Tüyler Nasıl Dökülür?

Doğal olmayan çözümler ne yazık ki kısa süreliğine tüyleri yok edecektir. 3-4 gün içinde geri çıkabilen bu tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan tarifler için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Zerdeçal

Bu her derde deva ilaç ile doğal yoldan günlük rutin bakımlarınızı yapabilirsiniz. Kuvvetli bir antiseptik etkiye sahip bu baharat sayesinde yüzdeki tüyleri ve sivilceleri yok edebilirsiniz.

Zerdeçal

Tarifi: 1 çay kaşığı zerdeçal ile 1 tatlı kaşığı suyu karıştırın ve macun kıvamına getirin. Tüylenen bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sıcak ve nemli bir havlu yardımı ile yüzünüzü silin. O anda tüyler dökülmüş olacaktır.

Un ile yüzdeki tüyleri dökme

Hindistan’ın alternatif tıp geçmişinde büyük öneme sahip olan bu yöntemle istenmeyen tüyler dökülüyor. Hazırlanışı: 1 çay kaşığı un, zerdeçal ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırıp tüy olan bölgeye sürüp kurumasını bekleyin. Kuruduğunda sıcak su ile yüzünüzü yıkayın.

Yumurtayla Tüy Dökücü Tarifi

Yumurtayla tüy dökme

Her işimizi gören yumurta, fazlalık tüyleri dökmek için de çok işe yarıyor! Kısa sürede sonuç almak isteyenlerin tercihi yumurtalı maskeyle dudak üstü bölgesindeki ve kulak çevresindeki tüyler dökülüyor.

Hazırlanışı: Kaseye 1 yumurta beyazını alın. Üzerine 1 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı mısır unu döküp karıştırın. Güzelce özdeşlikten sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra maskeyi hızla teninizden kaldırın. İşte hepsi bu kadar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.