En Kolay Bel İnceltme Hareketleri

Önümüz yaz! Evde ortalama 15 dakikanızı ayırarak her gün bir adım daha istediğiniz beden ölçülerine yaklaşabilirsiniz. İnce bir bele sahip olmak ve ideal kiloya kavuşmak için yapmanız gereken egzersizler neler?

Bikini giymek ve zayıf olmak için şimdiden harekete geçmeli ve istediğiniz kiloya inerek bikininizi gururla giymelisiniz. Doğru beslenme ve sağlıklı kalabilmek için yapmanız gereken aslında çok kolay.

1- İp Atlama

En kolay bel inceltme hareketleri: İp atlama

Özellikle her sabah 10 dakika boyunca ip atlayarak metabolizmanızı harekete geçirmek ve bağırsaklarınızı harekete geçirmek muhteşem bir başlangıç olacaktır. Özellikle ip atlarken belinizi sağa sola hareket ettirmek belinizi inceltecek en güzel hareketlerdendir. 40 saniye ip atlayıp, 15 saniye dinlenin ve tekrar başlayın. Yapabildiğiniz kadar yapmanızı tavsiye ederiz. İlk başlarda biraz zor gelecektir ancak sonradan alışacak ve ne kadar muhteşem bir şey yaptığınızı keşfedeceksiniz.

2- Bisiklet Mekik:

Kardiyo yapar gibi hissedeceksiniz kendinizi. Muhteşem karın kasları için kusursuz bir harekettir. Sırt üstü yere yatın. Ellerinizi enseye koyun. Bacaklarınızı kırıp havaya kaldırın ve sol dizinizi sağ kolunuzla, sol kolunuzu sağ dizinizle sırasıyla birleştirin. Ortalama 15 kere yapacağınız bu hareket oldukça faydalıdır.

3- Kedi Duruşu

Kolay bel inceltme hareketleri: Kedi duruşu

Karın ve sırt kasları için güzle bir hareket var sırada. Ellerinizi ve dizlerinizi kedi gibi yere yerleştirin. Ardından derin enfes alıp komple nefesinizi boşaltın. Göbeğinizi oldukça içeri çekin nefesinizi verirken ve 5 saniye böyle bekleyin, nefesinizi tutun. 5 kere bu hareketi tekrar edin.

4- Kalça Kaldırma

Kalça kaldırma hareketi ile bel inceltme

Hem ince bele sahip olacak hem de kusursuz bir kalçaya sahip olacaksınız. Bunun için sırt üstü yatın, bacaklarınızı oldukça dik olarak havada tutun. Kollarınız yanda ve derin nefes alarak verin. Bacaklarınızı nefesinizi verirken kafanıza doğru uzatın. Bu hareketi 10 kere yapın ve ardından 1 dakika dinlenip 2 set daha tekrarlayın.

5- Oblik Twist

Oblik kaslarını geliştiren egzersiz

Muhteşem karın kasları için hazır mısınız! Bir sopa ya da oklava yardımı ile harika bir görünüme sahip olacağınızı bilmelisiniz. Sopayı omuz üstünüze başınızın hemen arkasına yerleştirin ve iki ucundan elleriniz ile tutun. Ayaklarınızı omuz hizasında açın ve kollarınızda açık dursun. Sağa ve sola dönerek belden hareket edin ve bunu ortalama 1 dakika boyunca yapın, 1 dakika dinlenin. Gerçekten faydasını göreceksiniz.

6- Topuğa Dokunuş

Dış oblik ve karın kaslarının muhteşem bir görünüme kavuşması için harika bir harekettir. Sırt üstü uzanın, ve dizlerinizi kırıp, ellerinizi kalçanızın yanına yerleştirip, kendinizi kaldırıp ellerinizle bir sağ bir soldan topuklarınıza dokunun.

İşte kusursuz bir görünüme kavuşmak yani bikini ile gönül rahatlığı ile gezmek için harika birkaç hareket sizin için burada! Yapabilirsiniz! Kendinize güvenin ve daha fazla geç kalmadan hemen başlayın! Çünkü önümüz yaz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.