Öksürüğü Kesen Bal ve Siyah Turp Kürü Tarifi

Yaz kış farketmeksizin her dönem öksürüklerle çok kuvvetli şekilde başa çıkan turp ve bal kürü tarifiyle siz de şifa bulabilirsiniz. Nasıl hazırlanır? Faydaları nelerdir?

Yaz ve kış ayları demeden her zaman öksürüğe yakalanan ve bu durumun sürekli olarak negatif yönde etki ettiği bir sosyal hayata sahipseniz bu tarif tam size göre. Öksürük genel olarak sadece yaz aylarında polenlerden kaynaklı kış aylarında ise soğuk havanın insan ciğerlerinde meydana getirdiği sıvı birikimi veya kurumadan kaynaklı olduğudur. Fakat bu bilinenin aksine birçok riskli hastalıklar da beraberinde öksürük getirir. Öksürük sadece üşütme ile değil, astım, bronşit, kanser, verem, akciğer sorunları, menenjit hatta ve hatta migrenden bile kaynaklı olarak ortaya çıkıyor olabilir. Sizler de öksürük sorunu yaşıyorsanız öksürük için bal ve siyah turp kürü tarifi tam size göre.

Turp ve Bal Kürü Malzemeleri

Temel olarak iki malzeme bulunuyor. Bunlar siyah turp ve baldır. Her yerde bulunabilen bu malzemeler kür içeriği için yeterlidir.

Turp Bal Kürü Tarifi

Kür hazırlanırken ilk olarak dolmalık biber benzeri şeklinde siyah turp içi oyularak hazırlanır ve içerisine bal koyulur. Daha sonrasında koparılmış olan turpun kapak kısmı alınır ve üzerine örtülür. Bu şekilde tam 12 saat boyunca bekletilir. Daha sonrasında kür tüketilmeye hazır hale gelir.

Faydasını artırmak için 12 saat sonunda kürdan ile turpun altını delerek balın süzülmesini bekleyebilir ve süzülen balı günde 2 tatlı kaşığı miktarda tüketebilirsiniz.

Sonraki günlerde de tüketmek için kürü buzdolabında saklamalısınız.

Turp ve Balın Faydaları

Turp ve Bal Kürü Tarifi

Kür içerisinde temel iki malzeme bulunmaktadır. Bunlar siyah turp ve baldır. Bal ve siyah turp hem yemekler içerisinde kullanımı açısından oldukça sağlıklı iken kür şeklinde daha da sağlıklı bir hale dönüşüyor.

Turplar antioksidan ve flovonoid açısından oldukça zengindir. Bal ise doğal şeker türü ve zengin protein kaynağıdır.

Bu besinler safra kesesini boşaltır, karaciğer ve akciğeri rahatlatır, astım ve bronşiti azaltır, erkeklik gücünü arttırır, egzamayı azaltır, idrar söktürür.

Boğaz enfeksiyonlarını tedavi eder, solunum yolunu rahatlatır.

Astıma iyi gelir, solunumu düzenler ve kolaylaştırır.

Sindirimi aktifleştirir ve hızlandırır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.