Siğiller Nasıl Geçer? Siğile ne iyi gelir?

Binlerce yıldır varlığını sürdüren ve insanların hastalanmalarına neden olan siğiller, HPV yani İnsan Papillom Virüsün neden olduğu bir türdür ve şekilleri genellikle yuvarlaktır. Siğillere ne iyi gelir?Bulaşıcı olabildiği gibi, genellikle çok ciddi tehlikeler içermese de görünüm açısından kişileri rahatsız edecek denli çirkindir.

Siğile ne iyi gelir?

Vücudun farklı bölgelerinde görülebilen siğillerin pek çok farklı tedavi şekli vardır ancak öncelikle mutlak doktora danışmak gerekmektedir.

Çay Ağacı Yağı

1-2 damla çay ağacı yağı ve 2 yemek kaşığı su ile hazırlayabileceğiniz bu karışımı doğrudan siğilin olduğu bölgeye sürün. Gün içinde 6-7 kez tekrarlayabileceğiniz bu kür sayesinde bakterilerin çoğu ölecek ve siğillerin yok olması söz konusu olacaktır.

Arı Tutkalı Tedavisi

Siğillerin üzerine doğrudan inceltilmiş arı tutkalı sürün ve sonrasında üzerini steril pamukla kapatın ve sargı bezi ile sararak koruma altına alın. Gün içinde 2 kez uygulayabilirsiniz.

Saf Hintyağı Kürü

Siğilin üzerine doğrudan Hintyağı sürüp kurumasını bekleyerek uygulayacağınız bu kürü günde 2 veya 3 kez tekrarlayabilirsiniz. Birkaç hafta boyunca düzenli uygulandığında siğillerin bir daha çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Siğillere ne iyi gelir?

Elma Sirkesiyle Tedavi

Siğilin üzerine elma sirkesi sürüp pamuk yerleştirin ve bandajla sarın. Ertesi gün sabaha kadar beklemeniz gereken kürü haftada 1-2 gece tekrar edin.

Sarımsak Kürü

Ezilmiş 1-2 diş sarımsağı siğilin üzerine sürün ve her gün bu kürü tekrar edin. Düzenli yapıldığında siğilin yok olacağını göreceksiniz. Her türlü mantara ve parazite, bakteriye iyi gelen sarımsak siğiller konusunda da etkilidir.

Muz Kabuğu

Muz kabuğu ile siğil tedavisi

Muzun kabuğuyla siğilin bulunduğu bölgeyi iyice ovun. Ardından muz kabuğunu da koyarak bölgeyi bandajla sarın ve her gün aynı işlemi tekrar edin. Birkaç hafta uygulandıktan sonra etkili sonuçlar alınmaktadır.

Karbonat Tedavisi

El ve ayak bölgesinde siğil varsa, bir kabın içine karbonatı dökün ve karıştırın. Siğilli el ya da ayağınızı bu kasenin içine koyun ve sonrasında kendiliğinden kurumasını bekleyin.

İncir Sütü Sürerek Tedavi

Henüz olgunlaşmaya başlamış olan incirin sütünü doğrudan siğilin üzerine sürüp cildin bu sütü emmesini bekleyin. Günde 3 defa tekrar etmek ve birkaç hafta düzenli şekilde uygulamak gerekmektedir.

Aspirin

Toz haline getirilmiş aspirinlerin üstüne 1-2 damla su ekleyerek siğilin üzerine sürün. Sargı bezi ile kapatın ve ertesi güne kadar bekletin.

İzole Bant

Siğil tedavisi

Siğilin üzerine bantı yapıştırın ve siğilin yok olduğu zamana kadar bekletin. Kalan siğil artıklarını ponza taşı ile kaldırarak temizleyin.

Daha iyi sonuçlar almak için bu yöntemlerin hepsini karıştırarak uygulamak da mümkündür.

1 yorum
  1. […] sertleşmiş derinin nasır mı siğil mi olduğu anlaşılmalıdır. Sert deriyi biraz kazıyarak bu anlaşılabilir. Biraz kazıdıktan […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.