Unutkanlık Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Hem hayat telaşı hem stres hem de farklı sorunlardan dolayı unutkanlık yaşıyor olabilirsiniz. Unutkanlık neden olur? Unutkanlığa ne iyi gelir?Unutkanlık için çözüm var mıdır? Unutkanlığa karşı nasıl önlemler alınmalıdır. Peki, ne yapmalıyız? İşte size unutkanlığa iyi gelen şeyler…

Unutkanlığa iyi gelen şeyler

D ve E vitamini!

Mesela her öğle saat 12.00’da direkt olarak güneşe çıkın ve boynunuzu ve bileklerinizi güneşe tutun. Her gün 15 dakika güneşlenme muhteşem bir çözüm olacaktır. Beyin sağlığınız için oldukça önemli olan D ve E vitaminini bulgur, esmer pirinç, karabuğday, çavdar, kinoa, yulaf gibi besinlerden alabilirsiniz.

B12 takviyesi şart!

Et, tavuk, balık, süt, yumurtadan B12 vitamini alabilirsiniz. Haftada 3 gün et, en az 4 gün süt ve süt ürünü, balık kesinlikle tüketmelisiniz. Hatta beslenme koşullarınızı da buna göre ayarlamalısınız.

Yoğurt yemelisiniz!

Yoğurt, ayran ya da cacık olarak her gün mutlaka tüketmeniz gerekmektedir. Hızlı düşünmenize ve enerjinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Unutkanlık

Bu besinlere dikkat!

Ceviz, havuç, ananas ve tarçın hem E vitamini hem de Omega 3 açısından zengindir. Bedeni rahatlatır ve hücre yenilenmesini sağlar. Böylece unutkanlığa da iyi gelmektedir.

Alkol ve sigaradan uzak durun!

Hayat standardınızı aslında düşüren ve unutkanlık gibi farklı hastalıklara da yol açabilecek olan alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durmalısınız. Bıraktığınız an fark edeceksiniz ki sağlığınız git gide düzelecek.

Yeşil ve siyah çay içmeliniz!

Alzheimer hastalarında da oldukça etkili olan ve düzenli tüketildiği zaman muhteşem sonuçlara yol açmaktadır.

Kakao ve kuruyemiş tüketin!

Beyni genç tutan, ruhunuza iyi gelecek olan kakao, mutlaka hayatınızda yer almalı. Haftada birkaç kez 3 dilim biter çikolata yiyerek, performansınızı koruyabilirsiniz.

Ayrıca badem, ceviz, yer fıstığını da beslenme programınıza eklemeli ve sağlıklı beslenerek unutkanlığınıza çözüm bulabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.