Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bembeyaz dişlere sahip olmak için evde yapabileceğiniz pek çok şey var. Hem uygulaması kolay hem de sonuçları muhteşem. Evde en fazla 15 dakikanızı ayırarak harika gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Dişlerinizin olduğundan daha beyaz görünmesini istiyorsanız, diş sağlığınızı korumak için gereken bakımı yapmalı ve ardından uygulayacağınız küçük şeyler ile bembeyaz olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak için Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Antibakteriyel karbonatlı karışım

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla limon

Nasıl Yapılır?

1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 3 damla limonu karıştırın ve bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Haftada 2 kere bu karışım ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Adaçayı ve tarçın

1 çay kaşığı ada çayı ile 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırın ve üzerine 2 damla limon sıkın. Bu karışımla da dişlerinizi fırçalayarak harika bir beyazlık elde edebilirsiniz. Hafta da 3 kere uygulayabilirsiniz.

Çilek dişleri parlatır

Bir çileği güzelce ezin ve dişlerinizi fırçalayın bunu her gece yatmadan tekrarlayabilirsiniz.

Gliserin

Tadı olmayan gliserini diş fırçanıza birkaç damla damlatarak, dişlerinizi fırçalayabilir ve anında bir beyazlama yakalayabilirsiniz. Ayrıca gliserin diş çürüklerini de engellemektedir.

Lifli sebze ve meyveler

Başta brokoli, elma, salatalık gibi lif açısından zengin olan esinleri tercih etmeli ve diş beyazlığınız için ol bol tüketmeli yani sağlıklı beslenmelisiniz.

Muz İle Diş Beyazlatma

Muzun dişlere faydaları

Aynı şekilde muzda en lifli meyveler arasındadır.
Ancak muzun bir farkı vardır. Her gün tüketeceğiniz 1 muz hem bağırsak sağlığınızı korur hem de muzun kabuğunu dişlerinize sürüp 15 dakika bekledikten sonra ağzınızı su ile çalkalarsanız, diş sağlığınızı korumuş olursunuz. Yine aynı şekilde kabuk kısmını ezip macuna çevirip, dişlerinizi de fırçalayabilirsiniz. Daha sonra da normal diş macunu ile fırçalamalısınız ve güzelce ağzınızı çalkalamalısınız. Bunu haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Diş sağlığınızı korumak ve bembeyaz dişlere sahip olmak aslında bu kadar kolay. Evde ayıracağınız küçük süre zarfları içinde kendiniz için güzel bir şey yapmış olursunuz. Bizden söylemesi…

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.