Evde Doğal Yollar ile Genital Bölge Beyazlatma

Doğal yöntemler ile genital bölge beyazlatma, son zamanlarda birçok kadının merak ettiği konular arasında yer alıyor. Genital bölge görünümü bizim için önemli olmakla beraber, bölge bazı nedenlere bağlı olarak zaman zaman kararma gösterebilir.Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, genital bölge beyazlatmak için tercih edebileceğiniz birkaç alternatif yöntem bulunmaktadır. Bunun için sayısız ameliyat ve cerrahi ilaç kullanabileceğiniz gibi, evde yapacağınız birkaç doğal yöntem ile de genital bölge beyazlatabilmeniz mümkündür.

Limon İle Genital Bölge Beyazlatma

Limon ile genital bölge beyazlatma

Limon, genital bölge beyazlatma konusunda en çok tercih edilen doğal yöntemdir. Doğada hazır halde bulabileceğimiz, yemeklerden salatalara pek çok alanda kullandığımız bu gıda, kozmetik sektörünün de başlıcası arasında yer almaktadır. Özellikle hassas ciltlerde uygulandığında, dikkatsiz olunması durumunda kişiye çok ciddi zararlar verebilecek olan limonun, mutlaka doktor kontrolünde uygulanması gerekmektedir. Zira aksi durumda hastanın genital bölgesinde bir tahrişe, buna bağlı olarak da enfeksiyona sebebiyet verebilmektedir.

Cildiniz hassassa ve genital bölge beyazlatma için limon kullanacaksanız, bölgeyi temiz bir bezle haftada iki kez limonla ovmanız yeterli olacaktır. Cildinizin tahriş olmaması için limonu zeytinyağı ile beraber kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu yöntem işe yarayabilmektedir.

Karbonat İle Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge ve cilt beyazlatma denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisi de karbonattır. Cilt temizliği, cilt beyazlatma ve teri önleyici olarak karbonat çok sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Pek çok gıda maddesi ile bir arada kullanarak genital bölge temizliği ve beyazlatmasında kullanabileceğiniz bu maddeyi haftada dilerseniz her gün kullanmanız mümkündür. Ancak karbonatın tuzlu bir yapısı ve mineral görüntüsü olduğu için hassas bir cildiniz varsa, doktor kontrolünde kullanmanızı öneririz. Genelde karbonat yoğurt ile beraber kullanılmakta ve doğrudan genital bölge üzerine uygulanmaktadır. Jilet kullanımından ve yanlış ağdadan dolayı genital bölgenizde kararma varsa, karbonat kullanarak bunu evde uygulayacağınız bir maske ile kolayca çözebilmeniz mümkündür. Birçok bayan bu yöntemi uyguluyor olmakla beraber, genelde ilk haftadan renk tonunda bir açılma olduğunu görebilmek mümkündür.

Salatalık Suyu İle Genital Bölge Beyazlatma

Salatalık Suyu ile genital bölge beyazlatma

Salatalık suyu da genital bölge temizliği ve beyazlatması sırasında çok kullanılan maddelerden bir tanesidir. Özellikle mantar problemi ile karşı karşıya kalıyorsanız, evde doğal yöntemler ile uygulayacağınız salatalık maskesi ile genital bölgenizde meydana gelen mantar problemine son verebilirsiniz. Salatalık maskesi kararmayı önleyici olarak görev yapmaktadır. Doğrudan rendelediğiniz salatalıkları suyunu süzüp bölge üzerine uygulayabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulamanız halinde, kısa bir süre içerisinde genital bölgenizdeki kararmaların gittiğini görebilmek mümkündür. Bununla beraber, kararmaların sebebini belirleyebilmek de oldukça önemlidir. Genital bölge kararması, genelde yanlış temizleme uygulamasından kaynaklanmaktadır. Jilet kullanımı, durumun başlıca sebeplerindendir. Bölgedeki tüylerin artmasına ve genital alan içerisinde batık oluşumuna sebebiyet veren jilet, aynı zamanda bölgeyi de karatmaktadır. Mantar ve benzeri hastalıklar da bölgenin kararmasına neden olabilmektedir. Salatalık suyu kullanarak bunu önleyebilmek mümkündür.

Doğal Yollarla Genital bölge beyazlatma

Domates İle Genital Bölge Beyazlatma

Domates, en şifalı bitkilerin başında yer almakla beraber, cilt temizliği ve cilt beyazlatma konusunda tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Bir dermatolog önerisi ile maske olarak cildinize uygulayabileceğiniz domates, genital bölge beyazlatma konusunda da tercih edilmektedir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, herkesin uygulayabileceği bu yöntemde, domatesleri kabuğundan ayırıp doğrudan kabukları genital bölge üzerine uygulayabilirsiniz. Domates kabuğunun doğrudan ciltte beyazlatıcı etkisi bulunmaktadır. Sebzeye karşı alerjiniz bulunduğu ihtimalini göz önünde bulundurarak mutlaka bir doktora danışmanızı öneririz. Siz de her gün uygulayacağınız domates maskesi ile genital bölgenizi beyazlatabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.