Mide Ağrısını Geçiren 5 Besin

1
19846
Mide ağrısını geçiren 5 besin

Mide üşütmesi, hatalı beslenme ya da stres gibi birçok durumda meydana gelen mide ağrılarına doğal yollarla üretebileceğiniz çözümler…

Günlük aktiviteleri ve yaşamı etkileyen rahatsızlıklar arasında mide üşütmesi veya aşırı gıda tüketimi nedeniyle yaşanan mide ağrıları sıklıkla görülüyor. Zehirlenme vakaları da mide rahatsızlığı konusunda öne çıkıyor. Mide ağrısı nasıl geçer diye merak eden pek çok kişinin aldığı yanıtlar ise tamamen kendilerine özel oluyor. Mide ağrısı söz konusu olduğunda elbette hemen bir hekime gitmek gerekiyor ancak doktorların sunduğu çözümlerin dışında da doğru besinleri tüketerek ağrıyı geçirmek mümkün. Sağlıklı yaşam konusunda titiz kişiler için ve mide ağrısına ne iyi gelir diye soranlara hazırladığımız makale,  mide ağrısı neden olur şeklindeki sorularınıza da cevap olacaktır.

Muz

Muz

Mide ağrısına iyi gelen besinler içinde muz ilk sıralarda yer alır ve özellikle sahip olduğu pektin maddesi ile midedeki sayısız rahatsızlıkla mücadele eder. Doğrudan tüketilmesi halinde mide ağrısını ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

Keten Tohumu

Keten tohumu

Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez besin kaynaklarından biri olan keten tohumu Omega 3 yağ asitleri ve lif açısından son derece zengin olduğu için yoğurtla beraber karıştırarak düzenli olarak tüketmek reflü hastalığına iyi gelirken ülser ile savaşmakta da yardımcı oluyor.

Zencefil

Zencefil tüketmek özellikle mide asidi rahatsızlığını sıklıkla yaşayan kişiler için oldukça faydalıdır. Asidin sebep olduğu mide yanması şikayetlerini geçirebilmek için düzenli olarak zencefil kökü kaynatıp suyunu içmek iyi bir çözüm olacak, mide ağrısını da geçirecektir.

Yoğurt ve Kefir

Yoğurt

Hem yoğurt, hem de kefir içindeki probiyotikler, yüksek orandaki D vitamini ve kalsiyum ile sağlıklı yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Mide ağrısına sebep olan mide iltihabı veya kronik enfeksiyonu, ishal gibi sorunlarla baş etmek için yoğurt ile kefirin içerdiği probiyotiklerden faydalanabilirsiniz. Evde mayalayacağınız yoğurt ve kefiri düzenli olarak tüketmeniz halinde bu sorunlardan kurtulmanız da mümkün.

Karnabahar

Mide ağrısına ne iyi gelir diye soranlar karnabaharı bolca tüketmeliler zira mide asitlerinin mide dokusu üzerinde oluşturacağı tahribatı engelleyen önemli bir gıdadır. Buharda veya diğer sağlıklı pişirme yöntemleri ile hazırlandığı takdirde mide ağrısına iyi gelir ve özellikle ülser konusunda tedavi edici özelliğe sahiptir.

Mide ağrısına ne iyi gelir?


1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here