Saç Dökülmesinin çözümü: Yoğurt Kürü

Saç dökülmesi gibi bir sorununuz varsa ve siz kolay bir çözüm arıyorsanız kesinlikle size göre bir maske tarifi var burada. Saç dökülmesinin çözümü yoğurt kürü!

Üstelik ev yoğurdu ile saç dökülmelerine birebir iyi gelecek olan bir çözüm! Yapımı kolay, uygulaması kolay, yıkaması kolay ve sonuçları gerçekten muhteşem.

Yoğurt kürü ile saç dökülmesinin önüne geçebilir, yeni çıkacak olan saçlarınızın daha da sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Stresten, sıkıntıdan, üzüntüden, yanlış beslenme alışkanlıklarından hatta saç derisi sorunlarından kaynaklanan saç dökülmelerine kolaylıkla dur diyebilirsiniz. Uygulayabileceğiniz saç maskeleri arasında en iyi olanlarından biridir, yoğurt kürü. Şimdi gelin, nasıl yapıldığına bir bakalım.

Saç Dökülmesini Durduran Yoğurt Maskesi İçin Malzemeler

  • 1 su bardağı ev yoğurdu
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 7-8 damla limon suyu

Saç dökülmesi

Saç Dökülmesini Durduran Yoğurt Kürü Tarifi

1 su bardağı ev yoğurdu, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı tuz ve 7-8 damla limon suyunu bir güzel karıştırıyoruz. Saç köklerinize bu güzel karışımı uyguluyoruz ama sadece saç köklerinize. Çünkü amacımız sadece saç derimize bu karışımın uygulanması.

Saçımıza bu kürü uyguladıktan sonra yarım saat bekliyoruz ve ardından güzelce yıkıyoruz. 2 defa şampuanlamanızı tavsiye ederiz. Bu saç maskesini haftada 2 defa ya da durum çok kötü değilse haftada 1 defa yapabilirsiniz. 10 kür uyguladıktan sonra artık ayda 2 defa yapabilir ve daha sonra ayda 1 kereye kadar düşürebilirsiniz.

Özellikle kullandığınız yoğurdun ev yoğurdu olması önemli çünkü doğal yoğurdun faydasını görebilirsiniz. Diğer işlenmiş ve içerisinde katkı maddeleri olan yoğurtların faydasını doğal olarak göremezsiniz. Kendiniz, cildiniz, saçlarınız, elleriniz için en uygun evde yapılabilecek bakımları, maskeleri uygulamaktan kaçınmayın. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tabi ki uyguladığınız maske ya da kürlerde size alerji yapabilecek herhangi bir şeyin olmamasıdır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.