Limonlu Su İçmenin Faydaları

Uzmanlarca açıklanan limonlu suyun faydalarını biliyor musunuz? Sizlere hayatınızı değiştirecek 6 öneri…

Vücuttaki Asit Dengesini Sağlar

İnsan vücudundaki ph seviyesinin dengelenmesi sağlık için oldukça önemlidir. Limon içerik olarak alkali bir besin olmakla birlikte limonlu su tüketilmesi vücutta asit maddesi oluşturmamakta olup vücuttaki asitinde atılmasını sağlamaktadır. Bu sayede düzenli limonlu su tüketen kişilerde ödemlerden kaynaklı olarak oluşan şişkinlik hissi, eklemlerin su toplanması gibi sağlık sorunları yaşanmamaktadır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Limon içeriğinde bol miktarda c vitamini bulunmadı sayesinde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca vücutta var olan yara ya da deri hassasiyetlerin iyileşmesine de katkı sağlamaktadır.

Cildi Güzelleştirir

Limonlu suyun c vitamini katkısının yanında antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Bu iç organların temizliğini sağlamakla birlikte cildin de daha sıkı olmasını sağlamaktadır. Akne ve sivilce oluşumunu da önemli ölçüde engellediği gibi kırışıklık oluşumunu da yavaşlatmaktadır.

Boğaz Yolu Enfeksiyonlarına İyi Gelir

Limonlu su mikrop kırıcı bir özelliğe sahip olmasından kaynaklı olarak ağız ve boğaz yolunda bakteri oluşumunu büyük ölçüde engellemektedir. Diş eti iltihaplarına da iyi gelmesinin yanı sıra ağız kokusunu da engellemektedir.

Zayıflamaya Katkı Sağlar

Limonlu su metabolizmayı hızlandırmakta olup bu sayede kilo verilmesine de katkı sağlamaktadır. Limonlu suyun kabızlık sorununa da iyi geldiği bilinmekte bu da kilo vermeyi tetiklemektedir.

Kanser Oluşumunu Engeller

Yapılan araştırmalar limonlu suyun tümörü yok etme üzerinde etkili bir güç olduğunu belirtmektedir. Düzenli tüketilmesi kansere yakalanma olasılığını azaltmakta olup kanser hastalarının da iyileşmesine olumlu olarak katkı sağlamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.