Sinüzite İyi Gelen Doğal İlaçlar

Sinüzit için bitkisel tedavi yöntemleri konusunu araştırıyorsanız, evde tamamen doğal yollar ile hazırlayabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Oldukça önemli bir hastalık olan ve pek çok kişinin yaz kış fark etmeksizin karşılaştığı, hayat standartlarını çok ciddi şekilde aşağı çeken sinüzit, çözümü olmayan bir hastalık değil. Peki sinüzite ne iyi gelir?

Sinüzit İçin Bitkisel Tedaviler

Şimdi sizin için evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile sinüziti nasıl aşabileceğinize değinelim.

Su:

Sinüzit tedavisinde su oldukça önemli bir yere sahiptir. Vücudunuza yeterli miktarda su almamanız durumunda, sinüslerinizin dolduğunu ve buna bağlı olarak da burnunuzun aktığını söylemek mümkündür. Bu sorunu mümkün olduğunca en aza indirmek ve burun akıntısından kurtulmak için yapabileceklerinizin başında, su tüketmek gelmektedir.

Adaçayı

Adaçayı sinüslerinizin boşalmasına, yani burnunuzun akmasına yardımcı olarak sizi rahatlatan önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Hem sinüzit hastalığınızın bir an önce gitmesine imkan sağlayan, hem hızlı şekilde hastalıklarınızın geçmesine yardımcı olan, hem de rahatlamanıza imkan sağlayan bu kür ile kısa süre içerisinde burun akıntısından kurtulabilmeniz mümkündür.

Soğan

Sinüzit tedavisinde soğanın önemi büyük. Ciddi şekilde antioksidan özellik gösteren ve mikrobu kırma konusunda tercih edebileceğiniz gıdalar arasında yer alan soğan, pek çok kişinin grip, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi hastalıklarında kullanabileceği gıdaların başında gelmektedir. Soğanı rendeleyip bir tencerenin içerisinde kaynamaya bırakın. İçerisinde nane yaprakları ekleyerek kokunun değişmesini sağlayın, daha sonra çıkan kokuyu içinize çekin. Bu şekilde burnunuz rahatlayabilmektedir. Siz de soğan kürü ile sinüzit sorunundan kurtulabilirsiniz.

Tuzlu Su:

Tuzlu suyu burnunuzun içerisine geçerek sinüsleri rahatlatma ve daha sonra temizleme, herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir yöntemdir. Tuzlu su yöntemi, çoğu kişinin favorisi olmakla beraber, birçok kişi evde bu yöntemi uygulamakta ve burnunu rahatlatmaktadır. Tuzlu suyu sinüs boşluklarınıza çekerek burada bulunan mikrobun ölmesini sağlayabilir, daha sonra sinüslerinizi boşaltabilirsiniz. Mukusun dışarı atılması sinüs boşluklarını açacağından baş ağrınızı da bu yöntem çok kolay bir şekilde yok edebilmektedir. Bu yöntem yüzyıllardır uygulanmakta ve etki vermektedir. Sinüzit tedavisi için evde uygulayabileceğiniz yöntemlerin başında tuzlu su gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.