Dondurulmuş Limonun Faydaları

Öğrenince çok şaşıracağınız çok faydalı bilgilerle dolu bir yazı daha! Dondurulmuş limonun faydaları nelerdir?

Dondurulmuş Limon Nasıl Hazırlanır?

Güzelce yıkadığınız limonları kurulayıp buzdolabınızdaki derin dondurucu kısmında saklamanız halinde zahmetsiz şekilde dondurulmuş limon elde edebilirsiniz.

Dondurulmuş Limon Nasıl Kullanılır?

Buzluktan çıkarttığınız donmuş haldeki limonları rendeleme işlemiyle her türlü yemekte kullanabilirsiniz. Hem kabuğunu, hem de limonun kendisini rendelemek suretiyle salatalarınızı çeşnilendirebilir veya makarnalarda, kek veya tatlılarda ya da soslarda da kullanabilirsiniz. Dondurulmuş limon rendesini isterseniz çorbalarınızda ve her türlü balıkla birlikte tüketebilirsiniz. Eklediğiniz her şeyde muhteşem bir aroma verecek olan limonun faydaları da lezzeti kadar fazladır.

Dondurulmuş Limonun Faydaları Nelerdir?

Yemeklerinize tat vermesinin dışında dondurulmuş limon içerdiği yüksek vitamin değeri ile son derece faydalı bir meyvedir. Sadece suyunu değil, limonun bütününü dondurulmuş halde rendeleyerek suyundaki vitaminlerin çok daha fazlasını almış olursunuz.

Vücutta biriken toksinleri atmaya yardımcı olan dondurulmuş limon aynı zamanda kişinin dinçleşmesini ve daha enerjik hissetmesini de sağlar.

Özellikle kış zamanı grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için de bolca yemeklere rendeleyerek kullanabilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda limonun kanser hücrelerindeki artışı sonlandırarak bu hücreler üzerinde yok edici özellikleri olduğu kanıtlanmıştır.

Güzel bir tadı ve aroması olan dondurulmuş limon aynı zamanda kemoterapi alan hastaların bu tedavinin etkilerini daha az hissetmesine de neden olmaktadır.

Bütün şekilde rendelenmiş halde tüketebilirsiniz veya limonu isterseniz sadece suyunu sıkarak yahut yiyeceklere katarak da sağlıklı beslenmenize katkıda bulunabilirsiniz. Her türlü içeceğe ekleyerek günlük limon kullanımınızı artırabilirsiniz.

Limonlu su içmenin faydaları

Limonlu Su İçmenin Faydaları

Son yıllarda sağlıklı beslenme konusunda trend olan limonlu su içmek için pek çok neden sayabiliriz. Bunların başında vücutta oluşan tümörlerin veya kistlerin üzerinde etkili olması gelebilir. Aynı zamanda kanser hücrelerini yok etmesi, iltihaplı hastalıklarda anti-bakteriyle özellikleri ile iyileşme sürecine katkıda bulunmasına da değinmek gerekir. Mantara da iyi geldiği bilinen limonlu su, düzenli tüketildiğinde pek çok enfeksiyonu giderir ve bağırsak kurtlarının oluşumunu engeller. Kan basıncını düzenliyor olması da özellikle yüksek tansiyonlu kişiler için kan basıncını düzenleyici olarak kullanımını gündeme getirmektedir. Sakinleştirici özelliği ile sinir bozukluklarına iyi gelir.

Yapılan araştırmalarda 12 farklı kanser türüne karşı iyileştirici özelliği olduğu bilinen limon, başta prostat, kolon, meme ve akciğer gibi ölümcül kanser türlerinde başarılı sonuçlar alınmasını sağlamıştır. Sağlıklı hücrelere hiçbir şekilde zarar vermeyen limon özü, kanserli hücrelerde ise yok edici özelliğine sahiptir.

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.