Çıplak Uyumanın Faydaları


Her mevsimde çıplak uyumanın onlarca faydası olduğunu biliyor muydunuz? Çıplak uyumak hayatınızı rahatlatacak ve sağlıklı yaşam için yeni adımlar atmanızı sağlayacak.

Yatarken genelde rahat giyinsek de sonuçta üstümüzde az çok bir şeyler oluyor. Bu alışkanlığınızı mevsim ne olursa olsun bırakabilir ve hemen çıplak uyumaya başlayabilirsiniz. Uzmanlar, araştırmalar sonucunda çıplak uyuyan kadınların meme kanserinden korunduğunu ortaya koymuştur.

Çıplak uyumanın faydaları nelerdir?

Bugünden itibaren çıplak uyumanızı sağlayacak 10 faydalı sebep:

1- Uyku kaliteniz artar, derin uykuya dalabilirsiniz.

Kıyafetsiz uyuduğunuzda vücudunuzu sıkan kıyafetler uyku kalitenizi etkiler ve dinlenmenizi önler.

2- Meme Kanserinden Korur

Çıplak uyumak meme kanserinden korur! Gece göğsünüzü sıkan bir sütyenin olmaması uzun vadede sizi meme kanseri karşısında güçlendirir.

3- Enerjiniz Artar

Gece daha kaliteli uyku uyuduğunuz için sabah enerjik uyanırsınız ve gün boyu yüksek verimli yaşar, yaşam kalitenizi yükseltirsiniz.

4- Cilt sağlığınızı korur

Gece boyunca hava alamayan cildiniz sağlığını kaybedebilir. Bu yüzden üstsüz yattığınızda cildiniz daha güzel olacaktır.

5- Yaşlanmayı geciktirir

Çıplak yatmak, vücudu kırışıklıklara karşı koruyacağı için yaşlılık belirtileri de gecikmiş olur.

6- Metabolizmayı Hızlandırır – Zayıflatır

Kıyafetsiz yattığınızda metabolizmanız daha hızlı çalışır. Vücut kısa arılıklarla kendini ısıtmak için enerji harcarken kilo verme hızınız artacaktır.

7- Enfeksiyonlardan uzaklaşırsınız

Yatağa iç çamaşırsız girdiğinizde sizi hasta edecek, vücut direncinizi düşürecek ve hastalıklara karşı daha açık bir hale geleceksiniz. Ya da bunun tam tersini düşünelim; hijyenik olmayan iç çamaşırları yüzünden hastalanmanız veya açık yaralarınızın mikrop kapması daha kolay olacaktır.

Cinsel yaşam için çıplak uyumanın yararları nelerdir?

8- Yalnızken ya da eşinizle yatarken hayatınıza renk katabilir, daha rahat ve kaliteli bir birlikteliğe adım atabilirsiniz.

9- Kendinizle barışırsınız

Kıyafetlerle aslında kendi kusurlarımızı kendimizden gizliyoruz. Çıplak yatağa girdiğinizde kendi vücudunuzla daha barışık hale gelecek ve yaşama daha mutlu devam edeceksiniz.

10- Pijama takımlarına para vermezsiniz

Sırf yatarken giymek için aldığınız pijamalara para ödemez ve küçük de olsa bir tasarruf sağlarsınız.

Evet, gördüğünüz gibi küçük küçük faydalar ile hayatınızda çok büyük değişikliklere adım atabilirsiniz. Denemeye değmez mi?