Göğüs Sarkmasına Sebep Olan Alışkanlıklar

Bazı alışkanlıklarınızın siz farkında olmadan göğüslerinizin sarkmasına sebep olabileceğini biliyor muydunuz? Günlük hayatta yaptığınız bu 5 hatayı size hatırlatmak istedik…

Vücudunuz ne yazık ki yaşamınız boyunca harika görünmeyecek. Genelde 35. yaştan sonra meydana gelen sarkmaların önüne geçmek için size 5 ipucu vereceğiz.

Göğüs sıkılığı ve gençliğini tehdit eden birçok etken vardır. Bunlar; göğüs büyüklüğü, emzirilen bebek sayısı, hızlı kilo verme ya da alma hatta beslenme durumunuz…

Bunların yanında birçok kadın ne yazık ki diğer etkenleri göz ardı eder. Göğüs düşmesi-sarkması durumlarının önüne geçmek için vazgeçmeniz gereken 5 alışkanlık;

1- Yanlış Yapılan Spor

Yanlış yapılan spor

Spor elbette yaşamımız için çok faydalı fakat dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Özellikle koşu ve zıplama sırasında uygun kıyafetler seçilmezse göğüs derisi ve kollajen doku esner. Bu gibi tekrarlı hareketler bir süre sonra göğüsteki kollajen dokunun ayrışmasına sebep olur.
Bu gibi durumların önüne geçmek için sıçradığınızda etkiyi azaltmaya uygun spor kıyafetleri giymelisiniz.

2- Duruş Bozuklukları Göğüs Sarkmasına Sebep Olabilir

Duruş bozuklukları

Günlük yaşamda hem yürürken hem de otururken duruşunuzu korumak göğüs sıkılığını korumak için olmazsa olmazlardandır. Masabaşı işlerde çalışırken ya da uzun yol yürürken mutlaka dik durmalı ve pozisyonunuzu bozmamalısınız. Ayrıca uygun sütyen seçimi de size yardımcı olabilir.

3- Güneşte Fazla Kalmak

Fazla güneşlenmenin göğüslere zararları

Tıpkı yüzünüz gibi göğüsleriniz de güneşte fazla kaldığında kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri gösterir. Bu belirtiler sonucunda ise göğüslerde sarkma meydana gelir.

4- Sigara İçmenin Göğüslere Zararları

Sigaranın Göğüslere Zararları Nelerdir?

Birçok zararı olduğu gibi sigara içmek göğüslere de zarar verir. Ciğerleri yok etmenin yanı sıra kanın vücuttaki hareketini de kısıtlar. Göğüs bölgesindeki damarlarda yeteri miktarda kan dolaşmamaya başladığında göğüs sarkması baş gösterecektir.

5- Aşırı Alkol Tüketimi

Aşırı alkol tüketimi

Tıpkı bir önceki madde gibi alkol tüketimi de göğüs sağlığı ve duruşuna zarar verir. Vücuttaki deriyi yaşlandırdığı bilinen alkol, ne yazık ki göğüs derisini de görmezden gelmiyor ve sarkmalar başlıyor.

Son olarak; bu alışkanlıklarınızdan vazgeçtiğinizde düzenli egzersiz ve yemek düzeni ile istediğiniz görünüme dönmeniz mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.